Wyprawka do kota, co powinno się w niej znajdować?

News

Trzeba przyznać, że gdy kupujemy albo adoptujemy pierwszego kociaka do naszego domu oprócz jego zdrowia musimy także zadbać o jego prawidłową aklimatyzację. Dlatego w tym celu nowi właściciele kota będą musieli zaopatrzyć się w kilka nowych rzeczy niezbędnych dla pupila. Pojawia się więc pytanie, co powinno znaleźć się w wyprawce dla kota i ile to może kosztować? Poniżej znajdziesz krótki poradnik o tym jak przygotować oraz co powinno znaleźć się w wyprawce dla kota.

Zacznijmy od  tego, że przed przybyciem czworonoga do naszego domu warto się zaopatrzyć w rzeczy podstawowe, dzięki którym kociak będzie miał z czego jeść i gdzie się załatwić. W związku z tym kupno przynajmniej dwóch misek dla kota to rzecz oczywista, jednak nie należy przesadzać z ich wielkością. Przede wszystkim miska na pokarm nie powinna przekraczać 0,3 litra pojemności, natomiast półlitrowa miska na wodę dla naszego kota to naprawdę wystarczająca pojemność. Dodatkowo trzeba pamiętać o nieprzekarmianiu pupila oraz wartościach odżywczych karmy, z kolei wybierając miskę na wodę musimy zdecydować czy powinna być plastikowa czy metalowa. Bywa tak, że niektóre czworonogi po prostu nie przepadają za smakiem wody z „metalowym posmakiem”. Godne polecenia są miski ze sklepu krakvet, takie jak: TRIXIE miska ceramiczna, TRIXIE miska porcelanowa dla kota czy TRIXIE miska metalowa dla kota.

Po misce, drugą najważniejszą sprawą jest kuweta, w której nasz pupil będzie się załatwiał. Zwykle właściciele kotów mają tutaj nieco większe pole manewru, jednak główną decyzją pozostaje wybór pomiędzy kuweta krytą lub otwartą. Zdecydowanie wygodniejszą i bardziej schludną jest ta druga, z której rzadziej wysypuje się żwirek a i kociak może czuć się w niej bezpieczniej. Jednak z drugiej strony niektóre koty nie lubią obudowanych przestrzeni i jedyną właściwą kuweta pozostaje ta bez górnej klapy. Jeżeli nie wiecie, gdzie kupić kuwetę zapraszam do odwiedzenia sklepu krakvet.pl, mamy tam do wyboru takie kuwety jak:  TRIXIE Kuweta dla kota Carlo I szara/jasnoszara, FERPLAST Kuweta Kitty, TRIXIE Kuweta dla kota z podwyższoną krawędzią biały czy FERPLAST Kuweta z ramką dla kota Nip.

Gdy kupimy kuwetę oraz miskę to kolejnym etapem przygotowań do przyjęcia kociaka będzie kupno rzeczy zapewniających mu rozrywkę, ale również akcesoria do pielęgnacji. Musisz wiedzieć, że wędki czy różne myszki będą się nadawały bardziej dla aktywnych kociaków, natomiast zabawki z łakociami dla tych skupiających się na obserwowaniu otoczenia.