Planujemy wakacje. Czym kusi Grecja?

Grecji zdecydowanie warto doświadczyć na własnej skórze – zaplanuj wakacje i spędź tu chociaż tydzień. Sprawdź, dlaczego wybrać się do tego śródziemnomorskiego kraju.

Słoneczne wakacje w Grecji kontynentalnej

W Grecji nie brakuje wygodnych hoteli o różnym standardzie zarówno na kontynencie, jak i na wyspach. Popularne regiony wakacyjne to m.in. Chalkidiki, Eubeja i Attyka, Macedonia i Tracja, Peloponez czy Riwiera Olimpijska. Turyści często szukają ofert typu last minute oraz first minute – gdyż takie oferty są często duże bardziej atrakcyjne cenowo od ofert katalogowych.

Wyspy greckie

Fani plażowania, kąpieli morskich i sportów wodnych chętnie wybierają się na słynne wyspy – każda z nich jest inna, dlatego trzeba wybrać ją zgodnie ze swoimi upodobaniami. Grecja to mnogość wysp, ale tylko około 170 z nich jest zamieszkiwanych.

Kreta pozwoli odpocząć, ale amatorzy zwiedzania też znajdą tu coś dla siebie. Rodos zadowoli wszystkich spragnionych ciepła – słynie jako najbardziej słoneczna z wysp greckich, a Korfu jako wyjątkowo zielona.

Wycieczki objazdowe

Planując urlop w słonecznej Grecji, polecamy wybrać wycieczkę objazdową. To świetna okazja, by zobaczyć Ateny, Olimpię i Spartę. Kraj ten słynie z doskonałej pogody i klimatu sprzyjającego plażowaniu. Sezon jest wyjątkowo długi i będzie rajem dla miłośników opalania się oraz uprawiania sportów wodnych.

Rejsy wokół Greckich wysp

A może wybierzesz się w rejs by ujrzeć piękno Grecji z innej perspektywy? To sprawdzony przepis na świetną przygodę – nie zależnie czy zaplanujesz jednodniową wycieczkę czy wypłyniesz w kilkudniowy rejs po greckich wyspach dobrą zabawę masz zagwarantowaną. Rejsy w Grecji to dobra okazja, by lepiej poznać jej antyczne zabytki, lokalną kulturę i kuchnię śródziemnomorską oraz odkryć jej malownicze zakątki. Rejsy po Grecji to propozycja dla szukających aktywnego wypoczynku.

Sprawdź koniecznie co czeka na Ciebie w Grecji pod adresem https://www.grecja.com.pl/.

Lena.k, fot. pixabay/analogicus