Karma idealna dla kota, jaka powinna być?

News

Wybór karmy dla kota to nie lada wyzwanie, przed którym stoi każdy koci właściciel. Generalnie rzecz ujmując to istnieją dwa rodzaje pokarmu dla kotów: pokarmy suche (w postaci chrupek) i mokre(najczęściej w postaci kawałków w sosie i galaretce oraz pasztetów). Jednak bardzo trudno jednoznacznie orzec, który z tych pokarmów jest lepszy dla naszego przyjaciela, istnieje na ten temat tyle teorii ilu właścicieli, a weterynarze też nie są ze sobą zgodni. Poniżej znajdziesz krótki artykuł dotyczący idealnej karmy dla kota oraz opis kilku karm nad których kupnem warto się zastanowić.

Zacznijmy od tego, że najtańsze jest karmienie tylko i wyłącznie karmą suchą, jednakże w tym wypadku trzeba pamiętać o nieustannym zachęcaniu kota do picia wody. Niestety, ale karmy suche mają bardzo małą wilgotność, a koty, jako potomkowie zwierząt pustynnych, z natury nie piją zbyt dużo. Zbyt mała ilość przyjmowanych płynów może doprowadzić do schorzeń pęcherza i nerek. Dlatego też wielu zwolenników podawania wyłącznie mokrych pokarmów argumentuje, że taki sposób karmienia jest lepszy, gdyż mniej obciąża nerki. Trzeba jednak przyznać, że większość osób stosuje dietę mieszaną, polegającą na żywieniu kota karmą suchą i mokrą lub mięsem jednocześnie. Przeciwnicy takiego podejścia argumentują, że przy podawaniu różnych typów pożywienia zaburzamy bilans składników odżywczych. Ale plusem takiego żywienia jest przyzwyczajenie naszego mruczka zarówno do pokarmów suchych, jak i mokrych, co jest ważne np. w przypadku przejścia na dietę weterynaryjną, część karm leczniczych występuje bowiem wyłącznie w formie suchej.

Warto polecić tutaj karmę ALMO NATURE , gdyż jest to marka, której ideą jest podejście do żywienia z punktu widzenia zwierząt. Przede wszystkim wszystkie produkty z serii Rouge Label marki Almo Nature przygotowane są w 100% ze składników HFC (pierwotnie do spożycia przez ludzi) oraz wzbogacone witaminami i minerałami. Dodatkowo receptura mokrych karm, opartych na bazie najlepszego białego i czerwonego mięsa, ryb i warzyw, wyróżnia się galaretowatą formą bulionu, w którym zatopione są składniki. Cena za 50 gram karmy to tylko 0,95 groszy!

Kolejną karmą, godną polecenia jest karma MERA CAT Wahre Liebe Indyk z łososiem i ryżem, która posiada specjalną recepture dla kotów wrażliwych na pokarm. Musisz wiedzieć, że jest to drobna sucha karma zawierająca mięso indyka, łososia oraz formułę ochronną WahreLiebe, a wszystko delikatnie gotowane na parze z dodatkiem jogurtu i owoców leśnych. Karma nie zawiera barwników i konserwantów, jest lekkostrawna i zdrowa. Cena to 11,92 za 400 gram.

Na koniec warto wspomnieć  o karmie SCHESIR Kurczak z doradą w bulionie, jest to wysokowartościowa karma mokra dla wszystkich kotów. Dodatkowo karma ta wyróżnia się wyjątkowym smakiem z wybranych, smacznych składników tj. tuńczyk z Pacyfiku oraz kurczak. Dodatkowo Schesir to zdrowe pożywienie. Natomiast smak, aromat i konsystencja karmy mokrej Schesir są urzekająco smaczne, smakują nawet wybrednym kotom. Cena za 70 gram to tylko 2,95 złotego!