5 najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie

Korzystasz na bieżąco z Facebooka, Instagrama lub Twittera? Zastanawiasz się, które media społecznościowe cieszą się największą popularnością? Przedstawiamy ranking topowych social mediów.

Social media zdominowały nasze życie. Zwykle po przebudzeniu i przed zaśnięciem sprawdzamy różne aktywności w ulubionych serwisach. Warto wiedzieć, które z nich zdobyły największą popularność na świecie. Facebook, YouTube, Intagram, Qzone, Weibo – tak prezentuje się pierwsza piątka.

Facebook. Nadal zdecydowany lider, mimo że ma już aż 14 lat! Portal stworzony przez Marka Zuckerberga wciąż zyskuje nowych użytkowników.

YouTube. Drugie miejsce przypada serwisowi YouTube – liczba miesięczna aktywnych userów to 1,8 miliarda (dane 2018 rok).

Instagram. Na podium wdarł się też Instagram, zdobywając to trzecie miejsce szturmem. Moda na fotografię przyczyniła się do szybkiego sukcesu. Co ważne, popularny Insta także należy do firmy Zuckerberga.

Qzone – w Polsce nieznany, bo to chiński serwis społecznościowy.

Weibo – piąte miejsce też zajmuje chiński serwis mikroblogowy działający od 2009 roku.

W Polsce zdecydowanie nadal króluje Facebook – to najpopularniejszy serwis społecznościowy. Popularne są też: Instagram, Twitter, YouTube, Google+ oraz zawodowy LinkedIn. Co prawda Facebook stracił część użytkowników w ciągu ostatniego roku, tak samo jak Twitter i Google+. Mniejsze zainteresowanie może wynikać ze wzrostu popularności na przykład Instagrama, LinkedIna czy Pinteresta.

Lena.k / pixabay / StartupStockPhotos